Semestr zimowy 2010/11
Semestr zimowy 2011/12
Semestr zimowy 2012/13
Projektowanie architektoniczno-urbanistyczne 2 : 2-c AUM2006
Treści programowe:
1. Omówienie regulaminu i procedur przedmiotu kierunkowego; celu, przedmiotu i zakresu oraz formy pracy
2. Rozpoznanie i inwentaryzacja istniejącego zagospodarowania i rzutów budynku. (wybrany funkcjonujący obiekt przemysłowy)
3. Analizy powiązań funkcjonalno-przestrzennych projektowanej inwestycji z istniejącym oraz planowanym zagospodarowaniem.
4. Omówienie opracowania projektu zagospodarowania terenu wraz z przekrojami urbanistycznymi i przedstawieniem trójwymiarowym. (rzuty, przekroje, elewacje, rysunki wymiarowe)
5. Projekt obiektu przemysłowego.
Efekty kształcenia:Umiejętność rozumienia i rozwiązywania problemów związanych z wykonaniem projektu architektoniczno-urbanistycznego z wyraźnym procesem technologicznym o średnim poziomie komplikacji.
W cyklu 2010Z:
Treści programowe: |
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Potrafi współpracować z przedstawicielami innych zawodów w procesie projektowania, myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy, pracować w grupie, przyjmując w niej różne role, określić priorytet oraz identyfikować i rozstrzygać dylematy związane z realizacją określonego przez siebie lub innych zadania.
Ma pogłębioną wiedzę o rodzajach, właściwościach i zakresie stosowania nowoczesnych materiałów budowlanych w projektowaniu architektonicznym, ma wiedzę o zaawansowanych systemach instalacyjnych.
Potrafi zastosować nowoczesne technologie budowlane i określić potrzeby w zakresie zastosowania zaawansowanych systemów instalacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem współzależności rozwiązań instalacyjnych z architektoniczno-budowlanymi i użytkowymi obiektów o różnym przeznaczeniu.
Potrafi współpracować z przedstawicielami innych zawodów w procesie projektowania, myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy, pracować w grupie, przyjmując w niej różne role, określić priorytet oraz identyfikować i rozstrzygać dylematy związane z realizacją określonego przez siebie lub innych zadania.
Kryteria oceniania
kryterium zaliczenia przedmiotu:
- czynna obecność na zajęciach -5% oceny (minimalna ilość zajęć dopuszczająca do zaliczenia przedmiotu- 10) 5- jedna nieobecność, 4,5 - dwie nieobecności, 4,0 - trzy nieobecności 3,5 - cztery nieobecności 3,0 - pięć nieobecności.
- przygotowanie opracowania studialnego wybranych zakładów przemysłowych - 20% oceny końcowej ( 3,0 - podstawowe informacje o obiekcie wg schematu przedstawionego na zajęciach. 4,0 - rozszerzony zakres informacji o obiekcie - np dodatkowe rysunki, komentarze, 5,0 - dodatkowe dane wykraczające znacząco poza zakres wymagany dla zaliczenia - wg indywidualnego podejścia studentów)
- przygotowanie seminarium na temat współczesnych obiektów przemysłowych. - 5% oceny końcowej (ocena 5,0 za przygotowanie i udział w prezentacji seminarium, 2,0 - brak przygotowania seminarium)
- klauzury tematyczne na wybranych zajęciach - 5% oceny końcowej (ocena 5,0 za udział w klauzurze, 2,0 - brak klauzury)
- wykonania projektu zakładu przemysłowego - 60% oceny końcowej (3,0 - przedstawienie podstawowych założeń projektowych - zagospodarowanie terenu rzuty przekroje elewacje wizualizacje obliczenia 4,0 - j/w ale o wyższych walorach architektonicznych wzbogacone o dodatkowe elementy np ciągi technologiczne. Ocena 5,0 - j/w ale rozwiązania architektoniczne i konstrukcyjne wnoszące wysokie lub niespotykane walory projektowe
Literatura
a) podstawowa:
W. Czarnecki. -Projektowanie obiektów przemysłowych - Skrypt PB, Białystok 1991 r.
P. Markiewicz.-Projektowanie budynków halowych.Vademecum projektanta. Wydawnictwo Archi Plus, Kraków 2000 r
N. Juzwa. -Architektura i urbanistyka współczesnego przemysłu. Wydział Architektury Politechnika Śląska . Gliwice 2010.
b) uzupełniająca:
dobór w zależności od tematu pracy semestralnej
W cyklu 2010Z:
N. Juzwa. – „Architektura i urbanistyka współczesnego przemysłu” – WA PŚ. Gliwice 2010 r. |